+98 21 71186 Info@robin.travel

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود
+98 21 71186 Info@robin.travel

ورود

ثبت نام

هنگامی که شما یک حساب کاربری ایجاد می کنید، قادر به پیگیری وضعیت پرداخت، پیگیری تایید خواهید بود و شما همچنین در پایان تور می امتیاز خود را ثبت کنید.
نام کاربری*
رمز عبور*
تکرار رمز عبور*
نام*
نام خانوادگی*
ایمیل*
تلفن*
کشور*
* ایجاد یک حساب کاربری به معنی پذیرششرایط استفاده از خدمات ما و سیاست حفظ اسرار است.

در حال حاضر عضو هستید؟

ورود

وین، شهر بناهای تاریخی جذاب به سبک باروک، شهر موسیقی و اساطیر موسیقی، شهر معماری و برج‌های یادبود و کلیساهای زیبا با نقاشی‌های دیواری مبهوت‌کننده و ستون‌های حکاکی شده، شهر کافه‌های دنج و جذاب و در کل شهر موسیقی و هنر است. بناهای تاریخی متعدد و کاخ‌های پادشاهی وین، یادآور شکوه گذشته‌ی شهر است. موزه‌های متعددی در وین وجود دارد که هر کدام گوشه‌ای از تاریخ، فرهنگ و هنر اتریش را به نمایش می‌گذارند.

در این وبلاگ از رابین تراول قصد داریم گوشه‌ای از جاذبه‌های گردشگری وین اتریش را به شما معرفی کنیم.

پایتخت اتریش، یکی از پربازدیدترین شهرهای اروپا است. جذابیت معماری، تاریخ غنی و موقعیت فوق‌العاده‌ی شهر در کرانه‌ی رود دانوب، باعث شده که مورد توجه گردشگران قرار بگیرد. این شهر در زمان‌های دور، دروازه‌ای بین شرق و غرب اروپا بوده و هنوز هم یکی از مهم‌ترین مراکز اقتصادی و فرهنگی اروپا است.

سرگرمی‌ها و رویدادهای فرهنگی، در کنار جاذبه‌های گردشگری دیدنی، از وین، یک مقصد گردشگری کامل ساخته است. علاوه بر معماری تاریخی و جاذبه‌های قدیمی و جذاب شهر، زندگی شهری به بهترین شکل ممکن در وین دیده می‌شود.

خانه‌ی اپرای وین

یکی از بزرگترین و باشکوه‌ترین تئاترهای جهان، خانه‌ی اپرای وین است که در طول تاریخ میزبان تعداد زیادی از بهترین خوانندگان و آهنگ‌سازان و هنرمندان دنیا بوده است. در طول سال حداقل ۳۰۰ اجرای اپرا و باله در این مجموعه اجرا می‌شود.

بنای باشکوه فعلی در سال ۱۸۶۹ ساخته شده و به خاطر سبک رنسانس فرانسوی مشهور است. از جاذبه‌های داخل این مجموعه می‌توان به پلکان بزرگی اشاره کرد که به طبقه‌ی اول منتهی می‌شود. آثار هنری و منسوجات ارزشمند که فضای داخل این مجموعه را مزین کرده، از دیگر دیدنی‌های این مجموعه‌ی باشکوه است. در این خانه‌ی اپرا، ظرفیت حضار ۲۲۱۱ نفر و ۱۱۰ موزیسین است. تورهای انگلیسی‌زبان برای بازدید از این مجموعه وجود دارد.

ساختمان پارلمان اتریش

این ساختمان از سال ۱۹۱۸ میزبان پارلمان فدرال و پارلمان ملی اتریش است؛ بنای باشکوهی که توجه همه را به بزرگی خود جلب می‌کند. ساخت این مجموعه در سال ۱۸۸۳ برای استفاده به عنوان محل استقرار هیئت نمایندگان ایالتی و سلطنتی به پایان رسید. از ویژگی‌های جالب توجه این بنا، حکاکی‌های نمای ساختمان است که رویدادهای تاریخی را یادآور می‌شود. تعدادی تندیس مرمرین و نقش‌برجسته‌های زیبا، زینت‌بخش این بنای دیدنی است.

از دیگر بخش‌های دیدنی این مجموعه، فواره‌ی باشکوه Pallas Athene است که یک تندیس ۴ متری باشکوه و مزین دارد.

کاخ سلطنتی هافبرگ (Hofburg)

برای مدت بیش از ۶ قرن، یعنی از سال ۱۲۷۵ میلادی، این کاخ سلطنتی محل استقرار دودمان هابسبورگ (Habsburgs)، و اقامتگاه رسمی پادشاهان اتریش است. هافبرگ یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری و آثار تاریخی در میان کاخ‌های وین است. در حال حاضر، این کاخ محل استقرار رسمی رئیس جمهور اتریش است. این مجموعه‌ی بزرگ تاریخی از ساختمان‌های متعددی تشکیل شده که هر کدام بازتابی از دوران مختلف تاریخی و سبک‌های متعدد معماری است؛ از معماری گوتیک و رنسانس تا باروک و روکوکو.

در این مجموعه ۱۸ گروه از ساختمان‌ها به اضافه‌ی ۱۹ حیاط و ۲۶۰۰ اتاق وجود دارد. جاذبه‌ی اصلی این مجموعه، آپارتمان سلطنتی، موزه‌ی سیسی، مجموعه‌ی نقره، شاپل پادشاهی، موزه‌ی تاریخ طبیعی، کتابخانه‌ی ملی اتریش و خزانه‌داری هافبرگ است.

مدرسه سوارکاری اسپانیایی

قدمت این مدرسه به دوران پادشاهی ماکسیمیلیان دوم برمی‌گردد. مدرسه‌ی عالی سوارکاری اسپانیایی، به دستور پادشاه در سال ۱۵۶۲ پایه‌گذاری شد. امروزه، این مدرسه یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری وین است که مخاطبان زیادی دارد که برای تماشای مهارت‌های سوارکاری از آن بازدید می‌کنند. اگر دوست دارید اجراهای برپا شده در این مرکز را ببینید در نظر داشته باشید که بلیط‌های آن به سرعت فروش می‌رود. حتما زودتر برای تهیه‌ی بلیط اقدام کنید.

کلیسای جامع سنت استفان

مهم‌ترین بنای باشکوه به سبک گوتیک در وین، کلیسای سنت استفان است. کلیسای رومانسک اصلی متعلق به قرن دوازدهم بوده و بعدها در قرن سیزدهم با یک کلیسای دیگر جایگزین شده است. دروازه‌‌ی بزرگ و برج‌های بنا، باقی‌مانده‌ی این کلیسا است. در قرن چهاردهم، بازسازی دیگری در کلیسا صورت گرفته و به مرور زمان، بخش‌های دیگری به آن اضافه شده است. یکی از این بخش‌ها، برج جنوبی است که ۱۳۷ متر ارتفاع دارد و قدمت آن به قرن پانزدهم برمی‌گردد.

بازسازی و مرمت این بناها در قرن‌های هفدهم تا نوزدهم به مرور زمان ادامه یافت تا اینکه بعد از جنگ جهانی دوم، همه‌ی بنا کاملا بازسازی شد. از دیدنی‌های این کلیسا، بالا رفتن از ۳۴۳ پله و رسیدن به اتاق سکوی بازدید است که چشم‌اندازهای زیبایی دارد. برج شمالی دارای یک ناقوس بزرگ است  گردشگران با آسانسور خود را به بالای برج می‌رسانند تا از سکوی بازدید، بهترین چشم‌انداز از شهر را تماشا کنند. از دیگر ویژگی‌های این مجموعه‌ی تاریخی دخمه‌ی قرن چهاردهمی و گنجینه‌ی کلیسا است که مهم‌ترین آثار هنری موجود در کلیسا در قرون مختلف تاریخی در آن نگهداری می‌شود.

باغ‌ها و کاخ شون‌برون (Schönbrunn)

کاخ باشکوه قرن هجدهمی شون‌برون نه تنها به خاطر زیبایی معماری بلکه به خاطر فضای داخلی دوست داشتنی و زیبایی که دارد، ارزش دیدن دارد. این کاخ باروک، بیش از ۱۴۴۱ اتاق و آپارتمان دارد و یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری وین است.

تورهای بازدید از این مجموعه‌ی باشکوه تاریخی شامل بازدید از اقامتگاه‌های سلطنتی، وسایل شخصی مثل تختخواب پادشاه فرانتس یوزف واتاق ملکه ماریا ترزا که به زیبایی تزین شده است به همراه اتاق صبحانه‌ی او که با آثار هنری پرگل و زیبا ساخته شده به دست دخترانش، تزیین شده است.

باغ‌ها و پارک شون‌برون از دیگر جاذبه‌های این مجموعه است. مجموعه‌ای که به خاطر اهمیت تاریخی، فرهنگی و هنری‌اش در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. اگر همراه با بچه‌ها به این مجموعه سر می‌زنید از موزه‌ی کودکان دیدن کنید. در این موزه، بچه‌ها می‌توانند مثل شاهزاده‌ها و شاهدخت‌ها لباس بپوشند و عکس بگیرند.

کاخ بلودر (Belvedere)

این مجموعه‌ی تاریخی در میان محبوب‌ترین جاذبه‌های شهر وین قرار دارد و به دو بخش تقسیم می‌شود؛ کاخ بالا و کاخ پایین. از جاذبه‌های کاخ بالا می‌توان به تالار Ground Floor اشاره کرد که تندیس‌های زیبایی دارد. پلکان این تالار با نقش‌ برجسته‌ها و نقاشی‌های دیواری زیبا، یکی دیگر از دیدنی‌های چشمگیر کاخ است.

تالار مرمر، یک تالار دوطبقه است که تندیس‌های متعددی دارد. نقاشی‌های دیواری و سقفی و سایر تزیینات این تالار، از دیگر جاذبه‌های کاخ است. کاخ پایین هم یک تالار مرمر دارد که با وجود نقاشی‌های دیدنی سقفی و گچ‌کاری‌های زیبا و بیضی‌شکل، زیبایی آن دوچندان شده است. گالری مرمر، بخش دیگری از این کاخ است که برای نگهداری مجسمه‌های تاریخی ساخته شده است.

از دیگر ساختمان‌های قابل توجه این مجموعه، کاخ زمستانی است که بنایی به سبک باروک است. باغ‌های بلودر و فواره‌ها و آب‌نماها، این دو کاخ را به هم متصل می‌کنند. مجموعه‌ی بی‌نظیر و گسترده‌ای از آثار هنری، شامل مجموعه‌ی ارزشمندی از آثار مجسمه‌سازی و نقاشی از قرن دوازدهم تا شانزدهم، در این کاخ نگهداری می‌شود که برای بازدید از آن باید وقت بگذارید.

کلیسای سنت چارلز (Karlskirche)

این کلیسا در سال ۱۷۳۷ ساخته شده و یکی از مهم‌ترین بناهای مذهبی به سبک باروک در اتریش است. این مجموعه دارای گنبدی باشکوه به ارتفاع ۷۲ متر است. گنبدی به همین شکل در رم وجود دارد که ۳۳ متر است و نقش‌برجسته‌هایی از زندگی سنت چارلز دارد. از جاذبه‌های این کلیسا می‌توان به نقاشی‌های دیواری فوق‌العاده‌اش اشاره کرد.

تئاتر ملی

تئاتر ملی وین، بنایی بسیار باشکوه است که از مدت‌ها پیش به خاطر تولید نمایشنامه‌های آلمانی زبان و اجراهای فوق‌العاده مشهور است. نام‌های مشهوری در چهار صحنه‌ی این تئاتر روی صحنه رفته‌اند چرا که این تئاتر از اهمیت فق‌العاده‌ای برخوردار بوده است. پادشاه یوزف دوم در سال ۱۷۶۶ این بنا را به عنوان تئاتر دربار ساخت. بعد از یک آتش‌سوزی بزرگ در سال ۱۹۴۵، در نهایت تئاتر در سال ۱۹۵۵ بازگشایی شد و از آن زمان تا به حال، روزبه‌روز توسعه می‌یابد و مهم‌ترین تئاتر اتریش است.

علاوه بر وسعت، گنجایش و اجراهای فوق‌العاده، نمای بیرونی این ساختمان به خاطر تزیینات و تندیس‌های دیدنی‌اش شهرت دارد. فضای داخلی این بنا هم تزیینات ویژه ای دارد که به سبک باروک فرانسوی اجرا شده است. راه پله‌ای با نقاشی‌های دیواری زیبا، کامل کننده‌ی زیبایی‌های این مجموعه‌ی دیدنی است. تورهای بازدید از پشت صحنه به زبان انگلیسی برای گردشگران وجود دارد.

تالار شهر وین

تالار شهر وین یک بنای نئوگوتیک باشکوه است که به عنوان مرکز اداری شهر مورد استفاده قرار می‌گیرد. این بنا به خاطر وسعتش مشهور است. ساحت آن در حدود ۱۴ هزار مترمربع است. ساخت این بنای باشکوه در سال ۱۸۸۳ به پایان رسیده است. یک برج ۹۸ متری هم در این مجموعه وجود دارد. محوطه‌ی طاق‌دار در مرکز این بنا، بزرگترین محوطه از میان ۷ حیاط مجموعه است و برای برگزاری کنسرت‌های محبوب تابستانی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

از جاذبه‌های تور بازدید از این بنا می‌توان به تالار Schmidt، دو راه پله‌‌ی بزرگ که به تالار اجتماعات منتهی می‌شود، اشاره کرد.

میدان و بنای یادبود ماریا ترزا

بنای یادبود ملکه ماریا ترزا یکی از چشم‌گیرترین جاذبه‌های گردشگری در سراسر وین است که مشرف به میدانی قرار دارد. این میدان به افتخار این ملکه، میدان ماریا ترزا نامیده شده است. در این میدان بناهای باشکوه و دیدنی متعددی چون موزه‌ی تاریخ هنر و موزه‌ی تاریخ طبیعی وجود دارد. یادبود ماریا به ترزا به دستور فرانتس یوزف یکم ساخته شده و در سال ۱۸۸۷ رونمایی شده است. این تندیس یادبود، ماریا ترازا را نشسته بر تخت خود نشان می‌هد در حالی که مردان بزرگ دوران و شخصیت‌های مهم، او را احاطه کرده‌اند از جمله تعدادی از فرماندهان جنگی روی اسب‌هایشان. اگر در کریسمس به وین سفر می‌کنید، حتما از بازار کریسمس که در این میدان برپا می‌شود دیدن کنید.

باغ وحش وین

قدمت باغ وحش وین به دوران پادشاه فرانسیس یکم و نمایشگاه اختصاصی وی برمی‌گردد که در سال ۱۷۵۲ پایه‌گذاری شد و قدیمی‌ترین باغ ‌وحش در دنیا است. بسیاری از بخش‌های اصلی بنا که ساختمانی به سبک باروک بوده، هنوز سالم است و این باغ وحش یکی از جذاب‌ترین باغ‌وحش‌های تمام اروپا است. به خصوص اگر برای گشت و گذار در بخش‌های مختلف آن وقت بگذارید و حتما به عمارت سلطنتی قرن هجدهمی آن سر بزنید که اکنون میزبان یک کافه‌ی عالی است. از جذابیت‌های این موزه، وجود بیش از ۷۵۰ گونه‌ی مختلف از جمله پانداهای بزرگ است. بخش‌های مختلفی در موزه وجود دارد مثلا خانه‌ی جنگل بارانی و آکواریوم که محیطی تعاملی برای آشنایی بیشتر با جانداران دنیای اطراف ما است.

پارک پریتر (Prater) و چرخ‌وفلک بزرگ

بازدید از پارک پریتر، یک پارک طبیعی بزرگ که بین رود دانوب و کانال دانوب قرار دارد، مثل این است که به دنیای دیگری پا گذاشته‌اید. این پارک وسیع در زمان‌های دور، شکارگاه پادشاهی بوده و از مدت‌ها پیش، یکی از محبوب‌ترین مناطق تفریحی شهر وین است. در این پارک برای هر فرد با هر سن و سلیقه‌ای، جاذبه‌ای وجود دارد؛ از وسایل تفریحی پرهیجان تا پارک‌های موضوعی، رستوران و استیج‌هایی برای اجرای زنده. حتی یک پارک دایناسور هم برای کودکان در این مجموعه‌ی تفریحی وجود دارد.

پارک پریتر یک چرخ‌وفلک بزرگ و مشهور دارد که یکی از نمادهای شهری وین است. این چرخ‌وفلک در سال ۱۸۹۶ ساخته شده و چشم‌اندازهای زیبایی از شهر را به نمایش می‌گذارد. یکی از جذاب‌ترین کارهایی که در این پارک می‌توانید انجام دهید، این است که سوار این چرخ‌وفلک شوید. کابین‌های لوکس این چرخ‌و‌فلک تا ۱۲ نفر ظرفیت دارند و برای تفریحات دوستانه بسیار مناسب‌اند. یکی دیگر از دیدنی‌های پارک، تندیس یادبود Ziehrer است؛ تندیسی بزرگتر از اندازه‌ی واقعی که به یاد موسیقی‌دان مشهور اتریشی در سال ۱۹۶۰ ساخته شده است.

موزه‌ی پریتر از دیگر دیدنی‌های پارک است. این موزه شامل اسناد و تصاویری از تاریخچه‌ی این پارک است. یک افلاک‌نما هم در این مجموعه‌ی تفریحی وجود دارد. بخشی از این پارک بزرگ، به اسب‌سواری اختصاص یافته است. امکانات لازم برای انجام ورزش‌ها و تفریحاتی مثل شنا، فوتبال، دوچرخه‌سواری، تنیس و بولینگ در پارک وجود دارد.

در نزدیکی همین پارک، پارک دیگری به نام پارک دانوب وجود دارد که بازدید از آن خالی از لطف نیست. این پارک، یک فضای باز بزرگ و دیدنی است که یک خط آهن مینیاتوری جذاب دارد. یک دریاچه‌ی مصنوعی و تئاتر، کامل‌کننده‌ی این پارک دیدنی است.

خانه‌ی هاندرتواسر (Hundertwasserhaus)

این خانه‌ی عجیب و دیدنی یکی از جاذبه‌های وین است؛ خانه‌ای که هنرمند و معمار اکسپرسیونیست، هاندرتواسر آن را طراحی کرده است. این خانه با رنگ‌های روشن و زیبایی و طراحی غیرمعمولش در گوشه‌ای از منطقه‌ی Landstraße، قرار دارد و در سال ۱۹۸۵ تکمیل شده است. البته در نظر داشته باشید که فقط می‌توانید از تماشای فضای بیرونی خانه لذت ببرید. مجموعه آپارتمان‌های Kunsthaus Wien در نزدیکی این خانه وجود دارد که کافه‌هایی در تراس دارند و می‌توانید در آنها استراحت کنید و از فضای اطراف لذت ببرید.

سرداب پادشاهی و کلیسای Capuchin

کلیسای Capuchin به خاطر سردابه‌های پادشاهی و مقابر اعضای خاندان Habsburg شهرت دارد. پیکرهای ۱۴۵ نفر از این خاندان که تقریبا همه‌ی آنها از سال ۱۶۳۳، پادشاهان اتریش بوده‌اند در اینجا به خاک سپرده شده‌اند. ۹ سردابه به ترتیب تاریخ در کنار هم قرار گرفته‌اند. یکی از مهم‌ترین سردابه‌ها، مقبره‌ی پادشاه ماتیاس است که در سال ۱۶۱۹ از دنیا رفت. دیگر مقبره متعلق به ملکه آنا است که در سال ۱۶۱۸ از دنیا رفته است.

یکی دیگر از مقبره‌ها، اتاقی گنبددار است که به ماریا ترزا تعلق دارد. یک تابوت سنگ‌آهکی به سبک روکوکو در اینجا وجود دارد که در جداره‌های اطراف آن، صحنه‌هایی از زندگی ماریا ترزا حکاکی شده است.

کلیسای سنت پیتر

این کلیسا با الگوبرداری از کلیسای سنت پیتر رم و در مکان یک کلیسای رومی ساخته شده است. بنای باشکوه فعلی، در قرن هجدهم تکمیل شده است و یک گنبد باشکوه با نقاشی‌های دیواری بسیار زیبا دارد. گنجینه‌ای از آثار هنری در این کلیسا نگهداری می‌شود. از دیگر دیدنی‌های این کلیسا، شاپل باربارا است که یک ورودی باشکوه دارد.

یک ستون ۲۱ متری باروک، در این کلیسا ساخته شده است که ستون طاعون نام دارد. این ستون به یاد کشته‌شدگان همه‌گیری طاعون در سال ۱۶۷۹ ساخته شده است که در جریان این اتفاق، ۷۵ هزار نفر از اهالی وین، جان خود را از دست دادند.

در نزدیکی این کلیسا، صومعه‌ای به نام صومعه‌ی اسکات (Scots)، وجود دارد که در قرن دوازدهم ساخته شده است. از آن زمان به بعد در طول تاریخ و به مرور زمان این صومعه گسترش پیدا کرده و بزرگتر شده است. مجموعه‌ی فوق‌العاده‌ای از آثار هنری از قرن شانزدهم تا نوزدهم در این صومعه نگهداری می‌شود. افراد سرشناس زیادی در مدرسه‌ی این صومعه، تحصیل کرده‌اند.

کلیاس سنت جروم (St. Jerome)

این کلیسای کاتولیک رومی، متعلق به قرن هفدهم میلادی است؛ کلیسای زیبایی که به خاطر نمای رنسانس و فضای داخلی زیبا و مزین به سبک باروک، مشهور است. از دیدنی‌های این کلیسا می‌توان به محراب آن اشاره کرد که در سال ۱۷۰۷ ساخته شده است. نقاشی حضرت مریم و نوزادش در سال ۱۵۰۵ کشیده شده و یکی دیگر از دیدنی‌های کلیسا است. البته علاوه بر این نقاشی، آثار هنری متعددی زینت‌بخش این کلیسا است. مشهورترین اثر هنری این کلیسا یک تصویر حکاکی شده از حضرت مریم است.

کافه و قنادی Demel

کافه و قنادی مشهور Demel در سال ۱۷۸۶ پایه‌گذاری شده است. این کافه نه تنها قدیمی‌ترین کافه و قنادی در وین است بلکه یکی از به‌یادماندنی‌ترین خاطرات غذا خوردن در وین را برای شما رقم می‌زند. نام این کافه به طر رسمی Hofzuckerbäckerei Demel است اما در بین اهلی به صورت کوتاه شده Demel مشهور است. کافه‌ی بی‌نظیر Demel، غذاها و کیک‌هایی سرو می‌کند که همگی با دقت و حوصله‌‌ی فراوان با دستورهایی که قرن‌ها قدمت دارند، تهیه می‌شوند. بسیاری از اهالی خانواده‌ی سلطنتی از مشتریان این کافه بوده‌اند.

پیشخدمت‌ها این کافه با لباس مشکی ساده که حاشیه‌های توری دارد از مهمانان پذیرایی و استقبال می‌کنند. تماشای کیک‌ها و شیرینی‌های این قنادی یکی از جذاب‌ترین تجربیات سفرتان خواهد بود. کیک‌هایی که با الهام از شخصیت‌ها و رویدادهای تاریخی تهیه می‌شوند و هر کدام مانند یک اثر هنری کامل، چشم هر بیننده را خیره می‌کنند.

خیابان Kärtner و حوض و فواره‌ی Donner

اگر بعد از بازدید از موزه‌ها و سر زدن به گالری‌های هنری، تصمیم‌ گرفتید که کمی خرید کنید یا ویترین فروشگاه‌های لوکس را تماشا کنید، باید به لوکس‌ترین خیابان وین یعنی خیابان Kärtner سر بزنید. این خیابان دو منطقه‌ی Stephansplatz و Staatsoper را به هم متصل می‌کند و در نهایت به میدان  Karlsplatz منتهی می‌شود. بیشتر بخش‌های این خیابان مخصوص عابران پیاده است. به خاطر وجود درخت‌های زیبا، کافه‌های شیک، فروشگاه‌های مجلل و بوتیک‌های خاص، این خیابان یکی از بهترین مناطق شهر برای گشت و گذار است.

بیشتر بناهایی که در این خیابان می‌بینید متعلق به قرن هجدهم است. کلیسای Maltese هنوز هم آثار و بقایایی از قرن سیزدهم و آغاز ساخت این خیابان دارد. از دیگر بناهای قابل توجه این خیابان، کاخ Esterházy است که در سال ۱۶۹۸ ساخته شده و امروزه میزبان یک رستوران مجلل و باشکوه است. ساختمان‌های اطراف این رستوران، همگی بناهای تاریخی جذابی هستند که از شیک‌ترین فروشگاه‌های پوشاک شهر میزبانی می‌کنند.

یکی از جاذبه‌های این منطقه، حوض و فواره‌ی Donner است که در سال ۱۷۳۹ توسط Georg Raphael Donner ساخته شده است.

Leave a Reply

متن ابزارک

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطرآنچنان که لازم است .

آخرین دیدگاه‌ها