همه چیز درباره ی آنتالیا

یکی از محبوب ترین کشور های توریستی برای ما ایرانیا کشور ترکیه می باشد . این کشور محبوب دارای مکان های تاریخی بسیار زیاد و جذابی می باشد. این کشور به دلیل احاطه شدن با آب ، آب هوای بسیار مناسبی را داراست. یکی از شهر های خوش آب هوای این کشور آنتالیا نام دارد که طبیعت بسیار چشم نوازی را همراه با ساحلی زیبا دارا می باشد .

ابن بطوطه در قرن چهاردهم میلادی درباره ی آنتالیا این گونه نوشت :

آنتالیا یکی از زیبا ترین شهرهایی است که به عمر خود دیده ام .

آنتالیا یک شهر مهم در بخش شرقی ساحل مدیترانه است. این شهر توریستی روی زمینی حاصلخیز و مسطح واقع شده است و از نظر ارتفاعات پوشیده شده از برف هم چیزی کم ندارد.

علاقه مندان به تاریخ در این شهر به هیچ وجه مأیوس نخواهند شد. غار کارایین در شمال این شهر واقع شده است که آثاری از رومیان، و امپراطوری روم شرقی و سلسله سلجوقیان را در دل خود قرار داده است.

با سفر به آنتالیا شهری ترکیبی از دنیای مدرن و سنتی را خواهید دید.

موزه آنتالیا

در موزه آنتالیا آثاری هم چون مجسمه های رومی، تابوت عظیم و بخش هایی از  تئاتر پرگه را خواهید دید. در میان این آثار جالب می توانید استخوان فک بابانوئل را هم ببینید.

 فرودگاه

فرودگاه بین المللی آنتالیا با فاصله ای در حدود 10 کیلومتری از شرق شهر قرار گرفته است و برای هر دو پرواز چارتر و معمولی مورد استفاده قرار می گیرد. متآسفانه گردشگران ایرانی حق استفاده از این فرودگاه را ندارند و باید از فرودگاه اسپارتا استفاده کنند که 3 ساعت تا آنتالیا فاصله دارد.

اگر پرواز شما در فرودگاه بین المللی آنتالیا نشست ، با استفاده از تاکسی ها و اتوبوس های موجود می توانید برای رفتن به مرکز شهر استفاده کنید .

اطلاعات ضروری :

اختلاف با تهران

آنتالیا حدود یک ساعت نیم با تهران اختلاف زمانی دارد .

زبان رسمی

ترکی استانبولی

واحد پولی

لیر ترکیه

کد کشور

+90

شماره های اضطراری

112

نوع برق شهری

230 ولت / 50 هرتز (دو شاخه از نوع c و f )

ارسال نظر

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد. همه فیلدها لازم هستند.